DH2F100N4S 2 Terminals Diode Module Schottky Bridge Rectifier 100A 200A 300A 400A 400V(300A)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
19
quantity
Product details
Category
RectifiersSpecifications:Product Name:Schottky RectifierModel:DH2F100N4SMax.Average Forward Current:400AMax.Working Peak Reverse Voltage:400VOperating Temperature Range:-55-175°CTerminals:2Dimension:92 x 27 x 23mm/ 3.6" x 1.1" x 0.9" (L*W*H)Mounted Hole Dia:6.5mm / 0.26"Material:Metal, PlasticColor:Black, Silver Tone
  • Rectifiers
  • DH2F100N4S 2 Terminals Diode Module Schottky Bridge Rectifier 100A 200A 300A 400A 400V